Beyaz Dişlere Sahip Olmak İçin 4 Doğal Yöntem

shutterstock_81301744

Sağlıklı diş ve diş etleri bir refah göstergesidir.  Bir insanın ağzı genel sağlık penceresi olarak adlandırılır. Birçok hastalık iyi bir ağız bakımı (yani fırçalama ve her gün diş ipi ile) ile önlenebilir. Pek çoğumuz parlak bir gülümseme için tek yolun toksik kimyasallar ve lazer ışınları ile olduğuna inanıyoruz. Bazı araştırma ve deneme yanılmadan sonra, doğal yollar ile daha parlak, daha beyaz ve sağlıklı bir gülümsemeya katkıda bulunacak doğal yollar bulundu. Vereceğimiz ipuçları ve yöntemleri kullanarak dişlerinizin kısa bir zaman dilimi içinde her zaman ışıl ışıl parlamasını sağlayabilirsiniz. (Kırmızı şarap, kahve tiryakisi olanların uygulama sonrasında farkı görmesi bir hafta kadar alsa da bunları tüketmeyenler çok daha hızlı bir şekilde sonuç alacaklardır.)

Karbonat

Karbonat pek çoğumuzun mutfağının olmazsa olmazı. Ancak karbonat sadece mutfak malzemesi değil, aynı zamanda harika bir leke gidericidir. İster kıyafetleriniz için ister dişleriniz için olsun farketmezç. Bir hafta için normal ağız bakım rutininizin içine kabartma tozu ekleyerek, dişlerinizde gözle görülür bir renk değişimi gözlemleyebilirsiniz. Karbonat kullanmak oldukça kolay bir yöntemdir. Diş fırçanıza süreceğiniz az miktarda diş macununun yanına biraz da karbonat ekleyin. Ağzınızda ilk görünen dişler olan, ön dişlerinizden fırçalama işlemine başlayın. Dişlerinizi fırçaladıkta sonra ağzınızı iyice çalkalayın. Kullanımı bir hafta gerçekleştirdikten sonra bir süre ara verin. (Karbonatı çok sık kullanmak ilerleyen zamanlarda diş minelerine zarar verebilir.)

Oil Pulling

Bu antik Ayurvedik tedavi, çeşitli sağlık alanlarında kullanılan, aynı zamanda ağız sağlığı için de yararları olduğu söylenen bir Hint yöntemdir. Oil pulling sistemi Beyaz dişlere sahip olmanın dışında, pembe, sağlıklı diş etlerine sahip olmanıza yardımcı olur. ağız ve lenf sistemindeki bakteri, toksin ve parazitleri temizler ve sinuzite iyi gelir. Oil pulling her sabah uygulayabileceğiniz basit bir yöntemdir.

Bir çay kaşığı hindistan cevizi yağını 15 dk. kadar ağzınızda gargara yapın ve tükürün. (Bu yağı asla yutmayın) Daha sonra ağzını karbonatla ya da diş macunu ile fırçalayarak etkiyi arttırabilirsiniz.

Çilek

Kırmızı renklerine rağmen, bu meyvelerin dişler üzerinde önemli bir beyazlatma etkisi var. Doğal olarak çileğin içinde bulunan malik asit, diş lekelerinin hızlıca temizlenmesine yardımcı olurken, yine çilek içinde bulunan C vitamini önemli bir diş plağı çıkarıcısıdır. Çilek çiğnemek ise dişlerin ışıldamasına yardımcı olan lezzetli bir yoldur.

Ağız Çalkalama

Bu şekerli içecekler içen ya da renkli gıda tüketenler için önemli bir ipucudur. Yabanmersini içeceği, şekerli tatlılar ve benzeri gıdalar da, kahve ve kırmızı şarap gibi diş lekelerine sebep olabilir, bu yüzden ağzınızı su ile çalkamalak oldukça önemlidir.

Posted by mutlulukevimde in : Güzellik/Bakım Parex'in Mutlu Evi, No Comments

Yorum Yaz

İletişim

Email: info@mutlulukevimde.com
Website: www.parex.com.tr
Facebook Twitter

Mesajınızı Bırakın!

Türkiyenin Baş Kenti?